Den první – skvělý start

10. 11. 2014 Admin

Jak jsme psali včera, mistrovství světa odstartovalo přesně v 14:30 našeho času, vysokohorskou trekovou etapou, v blízkosti druhé nejvyšší činné sopky na světě, Cotopaxi. Následovala cyklistická etapa, měřící necelých 70 km, během které závodníci sklesali 1800 výškových metrů.

Podle předpokladů za to hned po startu vzali největší favorité a už v této druhé etapě se na čele od ostatních oddělila čtveřice týmů. Novozélandští Seagate, francouzští Caffte UPS Maurien/Vanois (bývalí Thule), domácí Movistar a britští Adidas TERREX. Švédští Haglöfs Silva, kteří pravidelně patří k favoritům, museli ze závodu odstoupit kvůli pádu jejich členky v první cyklistické etapě. Potkal je tak stejný osud jako na loňském mistrovství.

Naši rozjeli závod skvěle, tým Black HILL/OpavaNet byl chvíli klasifikován na výborném 8. místě. Další český tým bohužel hlásí smutné zprávy. Zdá se, že Pavel Štryncl musel kvůli zranění na levé ruce odstoupit ze závodu a tým Salomon/Suunto-Nutrend pokračuje už jen ve třech, mimo oficiální klasifikaci.

den1

Třetí etapa byla opět treková. Měří 44 km a týmy v ní opět vystoupají do výšky nad 3000 m n. m. Vede trailem s názvem Finalin, o kterém organizátoři píšou, že je úzký, technicky náročný a plný polorozpadlých visutých mostů, místo kterých museli organizátoři ukotvit vlastní lana a jištění.

Teď, téměř přesně po 24hodinách závodu. Už má čelo závodu i tuto etapu za sebou. Jako první jí dokončily týmy Movistar a Caffte UPS Maurien/Vanois. Oba týmy před startem do čtvrté etapy využily dvě z osmi povinných hodin spánku. V závodě je tedy čeká ještě šest. Tým Black HILL/Opavanet se v těchto chvílích blíží do cíle třetí etapy. Klasifikován je na 17. místě, avšak v jeho bezprostřední blízkosti se pohybuje mnoho týmů.

Po třetí etapě bude následovat další cyklistická etapa, která bude zároveň první velice dlouho etapou. Na závodníky bude čekat 144 km a podle organizátorů na ní někteří stráví celý den.← zpět