Den čtvrtý – “Seagate show” skončila. Mistrovským titulem, samozřejmě… Black Hill/OpavaNet mezi elitou!

26. 1. 2019 Tereza Rudolfová Adventure Race
PONDĚLÍ 14. SRPNA 2017

Mistrovství světa je (pro prvních 10 týmů) minulostí. Vyzyvatelé novozélandských Seagate čekali na chybu obhájců vítězství jako na Godota, nepřišla… Mistrovský titul tak zůstává ve stejných rukou. Zcela zaslouženě, nutno podotknout. Klidný, konstantní a efektivní výkon s absencí chyb, k tomu všemu ještě v obdivuhodném tempu, to jsou atributy mistrovského představení Seagate. Tým Black Hill/OpavaNet potvrdil, že patří mezi naprostou světovou elitu, skvělým výkonem si vyzávodil 9. místo a velmi cenné skalpy.

Svačinka v cíli – hodně zasloužená!

Boj o pódium byl těsný

K titulu si došli systémem start-cíl Seagate, o další místa se ale vedl na poměry Adventure race velmi těsný souboj až do samého závěru. Většinu závodu měly nejblíže k Novozélanďanům dva švédské týmy – Häglofs Silva a Swedish Armed Forces. Po maratonském bikové etapě následovaly dvě packraftové etapy. Na nich se boj o 2. příčku ještě ztěsnil, hned pětice týmů byla v rozmezí jen několika minut. Viz následující video.
Ještě na kontrole 32 byli na druhém místě francouzští LSN, kteří v závěru předváděli výborný výkon. K jejich smůle se ale zanedlouho dostavily zdravotní potíže jednoho z členů a nakonec i nucený konec v závodě. Nakonec tak pro sebe souboj o druhé místo získali velezkušení Häglofs Silva, třetí, o pouhých 22 minut zpět, dorazili do cíle loňští vicemistři, američtí AMK. V krátkých rozestupech pak následovaly týmy Swedish Armed Force, Naturex, Estonian ACE Adventure a FMR.

Týmová spolupráce musí probíhat i v depu
O kousek zpět se pak pohybovala další trojice týmů. Naši Black Hill/OpavaNet, zkušení britští GODZone, kteří dlouhé roky patří mezi nejlepší týmy na světě a španělští Vidaraid, podle rankingu druhý nejlepší tým současnosti. Jaroslav Krajník, Pavel Kurz, Honza Císař a Terka Rudolfová se této vybrané společnosti nezalekli a v závěrečné části závodu byli dokonce silnější než oba soupeři. Dokázali předstihnout Brity a v závěru se dokonce dotahovali i na světový tým č.2. Do cíle nakonec dorazili 45 minut za Vidaraid. Sečteno, podtrženo, je z toho perfektní 9. místo. Gratulujeme a přejeme celému týmu brzkou regeneraci.
 
← zpět