Tohle bude dlouhá (country) jízda!

26. 1. 2019 Tereza Rudolfová
 ČTVRTEK 10. SRPNA 2017
Je to tady, mistrovství světa v Adventure race už za malou chvíli odstartuje. Do boje s 450 mílemi wyomingskou přírodou, 60 nejlepšími týmy z celého světa a především sami se sebou se vydají i 3 čeští zástupci. Fenix Multisport, Salomon-Suunto CZ AR a samozřejmě Black Hill/Opava NET, který do závodu vyrazí ve složení Jaroslav Krajník, Pavel Kurz, Tereza Rudolfová a Jan Císař, který na poslední chvíli nahradil zraněného Toma Petrečka.

Zleva: Jaroslav Krajník, Pavel Kurz, Tereza Rudolfová, Jan Císař

Co na týmy čeká?

Kurz v délce 450 mil (720 km) protáhne týmy tzv. Divokým západem a bude se skládat ze všech možných outdoorových disciplín, kostru budou ale jako tradičně tvořit 3 disciplíny – horské kolo, běh/treking a pádlování. Co na týmy letos naopak nečeká, jsou tzv. dark zóny, během kterých bylo zakázáno postupovat. Velice zajímavé tedy bude sledovat “spánkové strategie”.

Závod je rozdělen do 12 etap
Týmy se také budou muset vypořádat s nástrahami místní flory a především fauny, zastoupené medvědy a vlky. V povinné výbavě každého týmu tak figuruje i “bear spray” na jejich odehnání. Následující video představuje krajinu, ve které se letošní MS odehraje. Na dovolenou by to nebylo špatné, že? Běžný turista by na absolvování takové trasy potřeboval tak dva týdny, organizátoři však předpokládají, že vítěznému týmu budou stačit 4 dny. 🙂

Podívejte se na start živě!

Pokud chcete závod sledovat, máme pro Vás pár tipů, které profily a weby (kromě toho našeho!?) sledovat.

Co se (pravděpodobně) děje nyní?

V současné době probíhá proces stejně důležitý jako závodění samotné a sice plánování mapových postupů. Všechny týmy totiž v 13:30 obdržely mapy a poprvé tak viděly, co je čeká. Předpokládáme tedy, že teď se naplno lepí, stříhá, kreslí a plánuje, jak přechytračit ostatní soupeře.

?: @nogovaphoto


← zpět