Seagate jako „All Blacks“ a titul zůstává na Novém Zélandu.

21. 11. 2015 Petr Paseka

Před nedávnem žil celý sportovní svět mistrovstvím světa v rugby. Stejně jako se v něm podařilo mistrovský titul obhájit reprezentantům Nového Zélandu, povedl se stejný kousek reprezentantům stejné země ve sportu s názvem adventure race. Ve sportu, který tak populární už ze své podstaty snad ani být nemůže. Nelze věštit budoucnost, ale troufáme si odhadnout, že týdenní non-stop závody, skrz neprostupný terén, kam předtím nevkročila lidská noha, společnost nejrůznějších nebezpečných zvířat, puchýře, komáři, úpal a dotek samotného dna sil nikdy nepřiláká masy sportovců, ale možná právě v tom, je ten půvab.

Zpět ale k mistrům světa a paralele se slavným ragbyovým týmem. Stejně jako All Blacks, kteří na šampionátu neztratili ani zápas, Seagate ovládli závod systémem start-cíl a snad ani jednou v závodě neukázali soupeřům byť jen náznak slabosti. Jejich fenomenální výkon podtrhl poslední den závodu, ve kterém se dostali i před všechny soupeře, které vrtulník transportoval přes dvě těžké etapy (z TA6 až na CP20). Nejdéle se jejich tempu bránili britští GODZone, které tým Seagate dostihl až krátce před koncem předposlední cyklistické etapy. Kapitán britského týmu popsal tuto situaci a výkon staronových mistrů světa takto:

„Museli jsme nést kola skrz bažinu s mangrovy a navigace ve tmě byla velmi obtížná. Myslím, že Merrell a Tecnu to v tu chvíli prostě nezvládli a museli zastavit a spát do rozednění, přestože byli pouhých 15 km od cíle. V tom se ale najednou objevila nějaká světla a my věděli, že to musí být Seagate. Prohodili jsme s nimi pár slov a naši navigátoři spolupracovali na vymýšlení správného postupu. Bylo úžasné vidět Seagate v akci, jak spolu všichni dokážou spolupracovat a komunikovat. Všichni svými informacemi a spoluprácí pomáhají k vyřešení problému a ještě k tomu vše v pozitivním duchu. Jejich vystoupení bylo po celou dobu závodu výjimečné“

Vítěz je tedy jasný, ale jaké je další pořadí? Jak to bylo dál ještě přesně nevíme. Po Seagate, postupně proťali vítěznou pásku týmy GODZone, Raidlight, Merrell, Tecnu a Peak Performance. Podle GPS trackingu dojeli přesně kolem limitu závodu (možná pár minutek po) švédští Haglöfs Silva, druhý tým, který absolvoval nezkrácenou trasu. Zbylé tři týmy, které absolvovali i královskou sedmou etapu jsou stále na trati (i teď dvě hodiny po limitu). Stále není nikde dohledatelné, zda i přes to, že nestihnou limit, budou klasifikováni před všemi týmy, které absolvovaly zkrácenou trať. Pokud je tato informace stále platná. Pak se můžeme těšit na dramatický souboj o poslední pódiové umístění.  V těsné blízkosti se totiž momentálně pohybují španělští Columbia Oncosec před švédskými SAFAT. Z boje o pódium už zřejmě vypadl estonský tým ACE adventure, který je o něco zpět.

cil-beer

Bohužel je téměř nemožné odečíst výsledky z GPS trackingu a oficiální prozatím neexistují. Proto Vám nemůžeme poskytnout informaci o týmu FENIX Multisport – Adidas. Můžeme Vám ale prozradit, že tým dorazil téměř přesně po týdnu úmorné snahy do cíle. Pořadatelé poskytly informaci, že jejich první věta v cíli byla: „kde je pivo?“  Přikládáme obrázek jako důkaz a hluboce se klaníme jejich výkonu.← zpět