Den třetí – sbohem vysokým nadmořským výškám

12. 11. 2014 Admin

Třetí den pro náš tým Black Hill/OpavaNet začal na náročném vysokohorském treku, kde musel opět vystoupat do nadmořské výšky přes 3500 m n. n. Je to ale naposled v závodě, co se bude s takovouto výškou muset vyrovnávat. Organizátoři slibují, že zimu a výšku teď vystřídá pro změnu horko a velice náročný terén (hluboké bahno a podobně). Závodníci musí být připraveni opravdu na všechny podmínky.

Naši stále závodí perfektně! Prvních 7 týmů už si vybudovalo znatelný náskok, ale od 8. do 12. místa je pořadí velice vyrovnané a naši se v tomto druhém sledu týmů stále drží. V této skupince je doplňují dva švédské týmy, jeden americký, švýcarský a nám dobře známí AR Team Polska. Na konci trekové etapy byli naši klasifikováni dokonce jako nejlepší z této skupiny, tedy na 8. místě. Následovalo páté depo, kde museli odpykat již včera zmíněnou penalizaci. Pavel Štryncl, který musel závod pro zranění vzdát, z Ekvádoru poslal zprávu, ve které odhadoval, že organizároři nepustí týmy, které se provinily proti pravidlům, do depa a nechá je jejich penalizaci „odsedět“ před ním.

1

Nyní už jsou už je náš tým na nejdelší etapě celého závodu, bikovém úseku, měřícím 160 km, v rámci kterých jsou vloženy i „lanové aktivity“. Na ty jsou potřeba i běžecké boty a lezecké vybavení, takže závodníci povezou i velice těžké batohy. Podle organizátorů by tato etapa měla trvat až 30 hodin.

Teď, po 76 hodinách závodu jsou naši zhruba v půlce této etapy a první čtyři týmy mají tuto královskou etapu za sebou a pokračují na první kajakářské etapě. Velice zajímavé bude sledovat, jestli stihnou či nestihnou tuto etapu před takzvanou „dark zónou“, která začíná v 18:30. Nebyl by to první případ, kdy by „dark zóny“ rozhodly celý závod. Podle informací od organizátorů je nejlepší možný čas, za který je možné kajakářský úsek absolvovat, 6 hodin. Jako první na řeku vyrazili novozélandští Seagate v 9:15, v depu před řekou opět zvolili spánek a tak už jim z 8 „spacích“ hodin zbývají pouze poslední dvě povinné v 8. depu. Hodinu za nimi vyrazili na řeku španělští Columbia Vidaraid a ve 12:15 pak francouzští Caffte UPS Maurien/Vanois. Zejména u nich to bude velice napínavý souboj s časem.← zpět