Den pátý – známe TOP5! ….anebo ne?

19. 11. 2015 Petr Paseka

To, o čem jsme spekulovali ve včerejší reportáži, je nyní oficiální. Vzhledem k tomu, že dosahované časy jsou stále mnohonásobně delší oproti předpokladům, rozhodli se organizátoři zrušit desátou etapu (84km dlouhé pádlování) všem týmům. Navíc se rozhodli, že všechny týmy, kromě vedoucí pětice, která už nastoupila do sedmé, podle organizátorů královské a nejtěžší etapy, budou z jejího startu letadly přemístěny do jejího cíle, kde budou pokračovat v závodě. Všechny převezené týmy, ale budou klasifikovány až za zmíněnou pěticí.

To znamená, že pokud se těmto týmům podaří dostat v limitu do cíle, je o nejlepších pěti týmech světa pro rok 2015 již rozhodnuto! Jsou jimi stále vedoucí Seagate, kteří zhruba před dvěma hodinami pokořili po téměř 30ti hodinách sedmou pack-raftingovou etapu. Dále dva švédské týmy, Haglöfs Silva a SAFAT, které svádí poměrně těsný souboj o druhé a třetí místo. A poté estonští ACE adventure a španělští Columbia Oncosec. Zdá se ale, že oba tyto týmy mají navigační problémy. Viz obrázek.

bloudeni2

Myslím, že každý sportovní fanoušek by těmto týmům přál, aby se jim podařilo stihnout dokončit závod v časovém limitu. Kdyby to nedokázaly, přestože si doposud vedly tak skvěle, že stihly nastoupit do nejtěžší sedmé etapy, byla by to „malá“ sportovní tragédie. Bylo by kruté „doplatit“ na to, že byly rychlejší než ostatní.

Organizátor zatím nespecifikoval, jak se promítne transport týmů do závodního času a zda týmy, které momentálně čekají na přelet, mají dočasně zastavený čas či nikoliv. Jediné, co zatím uvedl je, že týmy budou transportovány postupně, podle pořadí v jakém dorazily do depa TA6.

 

Český útok na TOP 10? 

S týmem BlackHILL / Opavanet se nám ani po dnes nepodařilo navázat kontakt, takže stále neznáme podrobnosti o jejich odstoupení. Posledních 24 hodin se ale velmi podařilo druhým českým zástupcům, týmu FENIX Multisport – Adidas. Nejdříve se blýskl čtvrtým nejlepším časem v páté, kajakářské, etapě a ve velmi dobrém tempu pokračuje i v následující šesté trekingové etapě, k jejímuž cíli se blíží. V této etapě se mu podařilo dotáhnout hned několik týmů a dostat se dokonce na dostřel zatím desátých Kailash z Brazílie. Souboj o TOP 10 bude ale těžký, protože v něm momentálně figuruje 8 týmů. Držme palce!← zpět