ARWC pátý den, den vítězů

22. 1. 2019 Tereza Rudolfová

Ve znamení Seagate

Seagate – znamení preciznosti, dokonalé koncentrovanosti, mapové přesnosti, taktické vyspělosti, fyzické připravenosti, profesionality, atd., atd., Adventure race zkrátka má své krále a jsou jimi právě oni. Jako prvnímu týmu v historii se jim podařilo třikrát v řadě zvítězit na MS.
Přestože ještě v depu před předposlední etapou byli v kontaktu se skvěle jedoucími Adventure Medical Kits (AMK), každý tak nějak předpokládal, že v Seagate přesně vědí, co dělají a že dorazí do cíle jako první…. a měl pravdu.
Stříbrnou příčku obsadili zmiňovaní Američané AMK, následováni svými krajany Columbia Vidaraid. Co se ale dělo pod stupni vítězů bylo neuvěřitelné. Pětice týmů si v to v těsném finiši rozdalo o čtvrté až osmé místo, přičemž všechny čtveřice se vešly do pouhých 15 minut! V kontextu 630 km dlouhé tratě napříč australskou divočinou je to doslova titěrný rozdíl.

Úleva v cíli. Foto: @geocentricoutdoors
Sprintující týmy po pětidenní zátěži – to jsou scény, které dokazují neskutečnou vůli sportovců, kteří se AR věnují a které v jiném sportu zkrátka vidět nelze. To všechno pro ten pocit v cíli, pocit z překonání sebe sama.

A co Bára, Jarda, Pavel a Roman?

Včera jsme Vás informovali o tom, že náš tým BlackHill/OpavaNet stále velmi těsně bojuje o umístění v elitní desítce. Do předposlední (bikové) etapy vyrazili naši těsně za švédským týmem Swedish Armed Forces, který držel právě desátou příčku, v průběhu etapy ale bylo vidět, že našim se nedaří držet jejich tempo a postupně na soupeře ztrácí. Nakonec se před ně stihl protlačit ještě jeden z australských týmů. V současné chvíli (18:00) jsou tedy na 12. místě a do cíle jim zbývá zhruba 13 km.

Už jen kousek!
Zezadu se k nim však řítí další tři týmy a je možné, že boj o udržení 12. příčky bude ještě dramatický. (Sledovat ho můžete na http://live.arworldseries.com/arwc16/). Ať už to bude umístění jakékoliv, je nutné připomenout, že každé dokončené AR je úspěchem. Týmu BlackHill/OpavaNet se navíc dařilo celý závod držet krok s tou nejužší světovou špičkou a za to jim patří velký obdiv.
 Po bojích se spánkovým deficitem a absolutním vyčerpáním došel tým Black Hill do cíle za necelých 114 hodin na 12 místě. Druhý český tým se na trase zdržel ještě o dvě hodinky déle a obsadil 15. příčku!


← zpět